شب اول محرم،   سینه زنت آرزوشه،    با دست های ی پیرغلامت،    پیرهن سیاه بپوشه                 
   یاد داشت ها     حکایت ها      احکام شرعی    معارف دینی
با این ستاره ها مداحی  محمدحسین حدادیان مداحی محمود کریمی مداحی  بنی فاطمه
        

    

حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي اكبرشاه حسيني : ضرورت طراحی مهندسی حکومت اسلامی در حوزه های سیاسی،اقتصادی،اجتماعی،دینی و فرهنگی بیش ازپیش احساس می شود. رئیس هیئت مدیره موسسه علوم اسلامی با بيان شرايط منطقه ای و اقدامات دشمنان اسلام مبنی بر دخالت در امور داخلی کشورهاي اسلامي با هدف به انحراف کشيدن انقلابهاي مردمي منطقه كه الگو گرفته از انقلاب اسلامي ايران مي باشد از مسير اصلي خود، مبنی بر حفظ و تداوم انقلابهاي اسلامی که در حقیقت استمرار حکومت انبیاء الهی بویژه پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) و بستر سازي ظهور منجي عالم بشريت امام زمان(عج) و حكومت عدل الهي است،ضرورت طراحی مهندسی حکومت اسلامی در حوزه های سیاسی،اقتصادی،اجتماعی،دینی و فرهنگی بیش ازپیش احساس می شود.و.  

  

   
        

  

در بحرالسعادة آورده اند؛ مردی عارف و آگاه، بسیار بزرگ و دانا عمرش به آخر رسید. چون پرهیزکار و مؤمن بخدا و عالم غیب و آخرت بود، در لحظات آخر عمر، به فرمان خالق هستی، جایگاه رفیع و رفقایش را در بهشت به او نشان دادند و او نیز لحظات خوش و شیرینی داشت. یکباره خانواده وی بر بالین او اجتماع کرده و همگی درحال ناله و زاری بودند. پس آن مرحوم چشم خود گشود و از یک یک آنان علت گریه و ناراحتی و بی قراری شان را پرسید...  سیدعلی اکبر شاه حسینی . 

      

    
        

    

احکام تقليد مطابق نظرحضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای: - راههاي سه گانه: احتياط، اجتهاد، تقليد .  س 1: آيا تقليد، صرفا يک مسأله عقلي است يا ادله شرعي نيز دارد؟ ج 1 : تقليد، ادله شرعي دارد و عقل نيز حکم مي‏کند که شخص نا آگاه به احکام دين بايد به مجتهد جامع الشرايط مراجعه کند. س 2: به نظر شريف حضرتعالي، عمل به احتياط بهتر است يا تقليد؟ ج 2: چون عمل به احتياط مستلزم شناسائي موارد و چگونگي احتياط و صرف وقت بيشتر است، بهتر آن است که مکلّف در احکام دين از مجتهد جامع‏الشرائط تقليد کند 

 

  
        

    

حضرت آيت الله جوادی آملی در جلسه درس اخلاق اين هفته كه با حضور علاقه‌مندان به معارف الهي در بنياد بين‌المللي علوم وحياني اسراء برگزار شد، به توصيف انسان‌هاي صالح پرداختتند و بیان داشتند: خداوند در قرآن، انسان‌هاي صالح را در كنار فرشته ذكر مي‌كند، اين يك تقارن محض نيست، اين يك مجاورت ايماني است؛ گوشه‌اي از اسرار اين مجاورت را امام سجاد(ع) بيان كردند که می فرماید: در فضل علم و معرفت توحيدي همين بس كه خداي سبحان، علما را با فرشته يكجا ذكر مي‌كند. 

 

  

معارف دینی
احکام شرعی
حکایت ها
ياد داشتها
پیوندها
معرفی